Czy warto dokonać zakupu wykrywacza tlenku węgla?

Zima zbliża się wielkimi krokami do naszego kraju, a wraz z nią sezon grzewczy, który jak co roku pochłonie ogromną ilość ofiar. Spowodowane to będzie szkodliwym działaniem tlenku węgla, wydobywającego się z niespranych instalacji lub uszkodzonych pieców gazowych. Jak się przed nim chronić?

Czytaj więcej...

Jak ochłodzić mieszkanie w upalne dni

Mocne słońce i wysokie temperatury sprawiają, iż w wielu mieszkaniach robi się duszno i gorąco - zwłaszcza w tych położonych na najwyższych piętrach budynku. Przebywanie w takich pomieszczeniach nie należy do najprzyjemniejszych i niejednokrotnie ma negatywny wpływ na samopoczucie, gdyż powoduje zmęczenie, zniechęcenie i poddenerwowanie. 
Problem nagrzanego mieszkania szczególnie silnie odczuwają osoby starsze, które często źle znoszą podwyższone temperatury i spowodowany nimi zaduch w czterech ścianach. W takiej sytuacji jedno z najczęściej padających pytań brzmi: jak schłodzić mieszkanie w upały? Rozwiązań jest co najmniej kilka - i to zarówno domowych, jak i tych bardziej nowoczesnych. Jak sobie radzić w tych dniach, gdy za oknem żar leje się z nieba? Oto kilka propozycji. 

Czytaj więcej...

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Czytaj więcej>>>