OGRZEWANIE

Instalujemy kominek w swoim salonie

MK
Kategoria:

Każdy z nas marzy o pięknie urządzonym domu, zaprojektowanym z gustem i odpowiednim wyczuciem stylu. Kiedy myślimy o długich jesiennych i zimowych wieczorach wyobrażamy sobie często bujany fotel lub miękką sofę ustawioną zaraz obok kominka, w którym uroczo tańczą płomienie. Aby jednak zrealizować marzenie o własnym kominku w salonie należy najpierw dobrze przemyśleć projekt całości i wybrać najbardziej pasujące rozwiązanie, zarówno pod względem estetycznym, jak i funkcjonalnym. 

Czytaj więcej...

Na co zwrócić uwagę kupując drewno kominkowe?

MK
Kategoria:

Posiadacze kominków zapewne doskonale zdają sobie sprawę z tego, że niestety nie każde drewno nadaje się na opał. Wybór odpowiedniego drewna do kominka jest bardzo ważny, ponieważ niektóre gatunki drzew będą po prostu niewydajne podczas palenia, inne zaś mogą wręcz zaszkodzić naszej instalacji. Drewno kominkowe musi mieć pewne cechy, dzięki którym będzie doskonałym materiałem na opał, stąd tak ważne jest zapoznanie się z różnymi jego rodzajami.

Czytaj więcej...

Jakie akcesoria do kominka wybrać?

MK
Kategoria:

Posiadanie kominka okazuje się we współczesnych aranżacjach wyjątkowo korzystne – wprowadza bowiem do wnętrz unikalny nastrój, generując przytulny, ciepły i rodzinny klimat. Jego estetyka jest niezaprzeczalna, warto jednak zadbać także o kwestie praktyczne, związane z posiadaniem kominka. Odpowiedzią na potrzebę zachowania ładu i wygody użytkowania piecyków kominkowych, stają się rozmaite akcesoria. Ich wybór w sklepach branżowych jest ogromny, dlatego warto zastanowić się – jakie przybory kominkowe są przydatne oraz czym kierować się przy ich wyborze?

Czytaj więcej...

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Czytaj więcej>>>