nowoczesna kuchnia drewniana
MK

Kuchnia na wymiar - idealne rozwiązanie dla ceniących wygodę i funkcjonalność.

Mimo że kuchnie na wymiar są  coraz bardziej popularne, to jednak większość klientów przy wyposażaniu mieszkań korzysta z gotowych rozwiązań oferowanych przez popularne salony meblowe, może jednak warto zmienić przyzwyczajenia i spróbować czegoś nowego ?

Kuchnia — najbardziej wymagające wnętrze

Szczególny problem, jeżeli chodzi o wyposażanie pomieszczeń stanowi kuchnia, która posiada często wiele zakamarków i skosów, a nierzadko jest po prostu niewymiarowa. Funkcjonalna kuchnia to miejsce podzielone na strefy, wśród których wyróżnić można strefę przechowywania, zapasów, zmywania, przygotowywania, gotowania i pieczenia, dobrze zaprojektowane wnętrze będzie zawierało je wszystkie i pozwoli stworzyć pomieszczenie przyjazne użytkownikom — z pomocą przychodzą tutaj meble na wymiar, w większości przypadków tylko ich zastosowanie pozwoli uzyskać pożądany efekt.

Projektując kuchnię, należy mieć na uwadze wszystkie sprzęty AGD, które będą się tam musiały znaleźć, pod uwagę należy również wziąć te, których aktualnie nie mamy, ale może będziemy mieć w przyszłości, należy więc przewidzieć np. miejsce na zmywarkę, którą być może kiedyś kupimy. To ważne, aby uwzględnić tego typu rzeczy, ponieważ meble na wymiar to poważna inwestycja i konieczne jest, żeby była dobrze przemyślana.

Kuchnia na wymiar — szereg korzyści

Kuchnia na wymiar to nie tylko możliwość stworzenia funkcjonalnego wnętrza.Tto również inne zalety, wśród których wymienić trzeba m.in. ich oryginalność, czego nie da się powiedzieć o meblach katalogowych. Wybierając meble na wymiar, klient staje się pewnego rodzaju projektantem, ma np. możliwość wyboru klamek, uchwytów, kolorów itp. - meble te spełniają więc wszelkie preferencje klienta. Meble na wymiar mogą być idealnie wkomponowane w przestrzeń, nie będą nieestetycznie wystawać lub odstawać od ściany — są zawsze projektowane tak, aby ukryć ewentualne mankamenty pomieszczenia, takie jak np. krzywa ściana.

Kolejną zaletą jest ich jakość i trwałość, czego nie można powiedzieć o meblach katalogowych, do produkcji, których używa się często zbyt słabej klasy materiałów, tak aby uzyskać jak najniższą cenę, kosztem ich wytrzymałości.

Ważną rzeczą, którą należy mieć na uwadze, decydując się na meble na wymiar, jest czas złożenia zamówienia, warto zrobić to jeszcze np. przed rozpoczęciem remontu, trzeba pamiętać o tym, że wykonanie takich mebli trwa i nie ma takiej możliwości, że będziemy je mieli w domu tak szybko jak meble z salonu.

Mimo czasu oczekiwania, meble na wymiar mają jednak zdecydowanie więcej zalet, warto się na nie zdecydować, jeżeli ceni się oryginalność i wysoki poziom jakości mebli.

 

0 of 5 - 0 votes
Thank you for rating this article.
Kategoria:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Czytaj więcej>>>