OGRZEWANIE KOMINKOWE

Instalujemy kominek w swoim salonie

MK
Odsłony: 382

Każdy z nas marzy o pięknie urządzonym domu, zaprojektowanym z gustem i odpowiednim wyczuciem stylu. Kiedy myślimy o długich jesiennych i zimowych wieczorach wyobrażamy sobie często bujany fotel lub miękką sofę ustawioną zaraz obok kominka, w którym uroczo tańczą płomienie. Aby jednak zrealizować marzenie o własnym kominku w salonie należy najpierw dobrze przemyśleć projekt całości i wybrać najbardziej pasujące rozwiązanie, zarówno pod względem estetycznym, jak i funkcjonalnym. 

Czytaj więcej: Instalujemy kominek w swoim...

Na co zwrócić uwagę kupując drewno kominkowe?

MK
Odsłony: 360

Posiadacze kominków zapewne doskonale zdają sobie sprawę z tego, że niestety nie każde drewno nadaje się na opał. Wybór odpowiedniego drewna do kominka jest bardzo ważny, ponieważ niektóre gatunki drzew będą po prostu niewydajne podczas palenia, inne zaś mogą wręcz zaszkodzić naszej instalacji. Drewno kominkowe musi mieć pewne cechy, dzięki którym będzie doskonałym materiałem na opał, stąd tak ważne jest zapoznanie się z różnymi jego rodzajami.

Czytaj więcej: Na co zwrócić uwagę kupując...

Jak wybrać dla siebie idealny kominek?

MK
Odsłony: 332

 

Popularność montażu kominków w domowych pomieszczeniach reprezentacyjnych wydaje się utrzymywać na stałym poziomie, a korzyści aranżacyjne, płynące z ich zastosowania okazują się niezaprzeczalne. Chcąc wykreować w swoim salonie niebanalny design, warto więc rozważyć umieszczenie w nim wybranego modelu kominka. Jak jednak dobrać optymalny kominek do panującego w pomieszczeniu stylu?

Czytaj więcej: Jak wybrać dla siebie...

Jakie akcesoria do kominka wybrać?

MK
Odsłony: 332

Posiadanie kominka okazuje się we współczesnych aranżacjach wyjątkowo korzystne – wprowadza bowiem do wnętrz unikalny nastrój, generując przytulny, ciepły i rodzinny klimat. Jego estetyka jest niezaprzeczalna, warto jednak zadbać także o kwestie praktyczne, związane z posiadaniem kominka. Odpowiedzią na potrzebę zachowania ładu i wygody użytkowania piecyków kominkowych, stają się rozmaite akcesoria. Ich wybór w sklepach branżowych jest ogromny, dlatego warto zastanowić się – jakie przybory kominkowe są przydatne oraz czym kierować się przy ich wyborze?

Czytaj więcej: Jakie akcesoria do kominka...

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Czytaj więcej>>>